Złuszczanie się skóry - nadmierne łuszczenie się skóry spowodowane jest nasiloną utratą wody na skutek parowania przez najbardziej zewnętrzną warstwę czyli naskórek. Zjawisko to jest najczęściej wywołane zmianami w składzie lipidów naskórkowych i zbyt szybkim oddzielaniem się komórek naskórka, co potęguje normalnie występującą utratę wody.

Przyczyny łuszczenia się skóry? Nadmierne łuszczenie się skóry może pojawić się jako rezultat miejscowego stanu zapalnego (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry), wrodzonych predyspozycji do nadmiernego rogowacenia naskórka (rybia łuska), ekspozycji na czynniki zewnętrzne takie jak mróz czy wiatr a także w rezultacie stosowania silnych środków myjących.

Jak radzić sobie z nadmiernym łuszczeniem się skóry? Jeżeli łuszczenie się skóry nie jest wynikiem choroby dolegliwościom tym można skutecznie zaradzić stosując odpowiednio dobrane kosmetyki. Pomocne będą preparaty o działaniu nawilżającym, takie jak RETIMAX 1500 . Efekt osiąga sie poprzez zastosowanie substancji powlekających i utrudniających tym samym utratę wody lub stosując substancje zatrzymujące wodę wewnątrz naskórka.

Do mycia ciała należy stosować olejki lub płyny natłuszczające, dzięki czemu ogranicza się działanie wysuszające wody, natomiast po kąpieli zalecane jest zastosowanie na skórę nawilżających balsamów i kremów, np. takich z dużą zawartością witaminy A, takich jak RETIMAX 1500. Balsamy i kremy należy stosować nie tylko po kąpieli, ale również rano i wieczorem oraz w wielu innych wymagających tego sytuacjach. Takimi mogą być np. podrażnienia i otarcia skóry, oparzenia, odmrożenia, spierzchnięte usta lub popękane pięty.

Stosując się do powyższych zaleceń można skutecznie zredukować nadmierne łuszczenie się skóry i przywrócić komfort życia.

Powrót
FARMINA SP. Z O.O. UL. LIPSKA 44 30-721 KRAKÓW