Retinol - to główna forma witaminy A w czystej postaci, stosowana w kosmetykach, takich jak RETIMAX 1500, która użyta w odpowiednim stężeniu i formule ulega przekształceniu w komórkach skóry do kwasu retinowego, wykazując wysoce efektywne działanie bez powodowania intensywnego podrażnienia skóry.

Wpływając na formowanie się prawidłowo zbudowanych komórek skóry Retinol, zawarty w RETIMAX 1500 normalizuje ich dojrzewanie i podziały komórkowe, dzięki czemu sprzyja odnowie komórkowej skóry. W pierwszej kolejności, retinol działa na wierzchnie warstwy naskórka, przyczyniając się do wygładzenia skóry oraz do poprawy jej struktury i kolorytu.

Przy dłuższym stosowaniu maści takich jak np. RETIMAX 1500 zniszczony i zrogowaciały naskórek ulega wymianie i staje się bardziej spoisty, zmniejsza się bowiem liczba nieprawidłowych i uszkodzonych komórek skóry. Dzięki lekkiemu działaniu złuszczającemu i normalizującemu, wierzchnia, zgrubiała warstwa naskórka podlega redukcji.

W wyniku regularnego stosowania produktów takich jak RETIMAX 1500, retinol w nich zawarty wpływa na głębsze warstwy skóry, przyczyniając się do zwiększenia produkcji białek skóry odpowiadających za jej jędrność -kolagenu i elastyny, a jednocześnie posiada zdolność odbudowywania zniszczonych włókien kolagenowych. Retinol wspomaga także poprawę budowy naskórka. Ponadto stymuluje produkcję kwasu hialuronowego w skórze, którego ilość wraz z wiekiem maleje, a który odpowiedzialny jest m.in. za prawidłowe nawilżenie skóry. Dzięki tym właściwościom i stosowaniu maści takich jak RETIMAX 1500 skóra staje się wyraźnie jędrniejsza, bardziej elastyczna, zaczynają zanikać drobne zmarszczki, a te głębokie i mimiczne zaczynają się spłycać się.

Retinol, zawarty w maści RETIMAX 1500 to także składnik pomagający rozjaśnić plamy, odpowiedni do stosowania w pielęgnacji skóry z przebarwieniami słonecznymi lub hormonalnymi. W trakcie regularnego i długotrwałego stosowania produktów z odpowiednią dawką retinolu przebarwienia te powinny stopniowo zanikać. Kilkumiesięczna kuracja retinolem może pomóc w zredukowaniu nawet intensywnych przebarwień. Cera staje się mniej „ziemista” i nabiera zdrowszego kolorytu. Retinol sprzyja również redukcji przebarwień pozapalnych takich jak np. potrądzikowe lub pourazowe. Mechanizm rozjaśniającego działania retinolu polega na regulowaniu procesów złuszczania się i odnowy naskórka oraz na jego wpływie na komórki produkujące brązowy barwnik skóry. Retinol powoduje zmniejszenie rozmiaru tych komórek oraz redukuje ilości melaniny - barwnika, który produkowany w nadmiarze może powodować tworzenie się niechcianych przebarwień.

Retinol wspomaga system odpornościowy skóry, dzięki temu w miarę regularnego stosowania zwiększa m.in. naturalne mechanizmy chroniące skórę przed działaniem słońca.

Retinol poprawia ukrwienie skóry, regulując tym samym proces jej odżywiania i dotleniania.

Retinol to także składnik, który może być stosowany w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Jako czynnik normalizujący, reguluje ilość wydzielanego łoju, zmniejsza przetłuszczanie się skóry, a także redukuje tendencje do tworzenia się zaskórników oraz zwęża pory.

Podstawowe efekty działania Retinolu, zastosowanego w odpowiedniej dawce, w odpowiednim preparacie, takim jak np. RETIMAX 1500 to:

  • pogrubienie naskórka,
  • przywrócenie proporcji w budowie naskórka,
  • odbudowa warstwy ziarnistej,
  • zmniejszenie ilości „nieprawidłowych” komórek,
  • pobudzenie aktywności i wzrost liczby fibroblastów,
  • zwiększenie produkcji nowych włókien kolagenowych.
Powrót
FARMINA SP. Z O.O. UL. LIPSKA 44 30-721 KRAKÓW